Roadtrip med svärföräldrarna..
Har varit med sambo och dotter hos svärföräldrarna på semester i Sundsvall i snart två veckor. Idag är det meningen att vi ska bila Sundsvall-Göteborg då hans föräldrar ville följa med oss ner.
Nu har vi tillsammans med dem kommit fram till att vi ska börja bila ikväll för att snabbast komma hem. Jag har hela tiden varit skeptisk till att åka så långt med vår dotter som är 7 månader och tyckte vi skulle ta tåget. Men nu blev det ju bil ändå.
Nu undrar jag hur länge dottern kan sitta i bilbarnstolen innan vi måste pausa?
För egen del struntar jag i hur fort vi är framme utan dotterns välbefinnande kommer i första hand. De andra tycker hon kan sova hela vägen så vi kommer fram fort.
Hon har sovit hela nätter sen hon var 4 månader. Kommer hon vända på dygnet om vi måste måste väcka henne varannan timme? Tycker att man bör ta upp henne då så hon kan sträcka på sig.. Hur gör ni andra?