• Cheriiie

    Ont i underlivet fortfarande efter 1 månad...

    Hej!
    Jag födde min dotter 10/7 och hon fick dras ut med sugklocka. Nu 1 månad efter har jag FORTFARANDE ont i underlivet. Det värker i hela underlivet, ungefär som man fått en spark där nere. Det gör mer ont när jag står eller går. Kan inte sitta på toaletten för det trycker något fruktansvärt där nere. Det är hemskt! BM har tittat och allt ser fint ut, men undrar om någon annan varit med om något liknande? Detta är förjävligt :(

  • Svar på tråden Ont i underlivet fortfarande efter 1 månad...
  • Sockerdockan

    Tycker du ska kontakta en gynekolog eller bb och höra med dem istället! Blev du sydd kan det kanske vara nåt med det som inte blev riktigt bra? Eller någon form av framfall?

  • isolande

    En månad är ju ingenting om du är sydd och förlöstes med sugklocka. Jag hade ont fortfarande då och jag födde utan hjälp och sydde ett stygn ;)

  • snartsnart

    Jag hade inte i ca 6-7 månader till och från. Födde också med sugklocka. 1 månad är inte mycket, men det blir bättre för varje vecka som går. Gör fortfarande ont att ha sex ibland (min son är 10 månader!!), men även det blir bättre.

  • 2barnsmorsan

    En månad...! Vänta du ett år innan du känner efter ;)

    Tog 1,5 år för mig innan det gick över

Svar på tråden Ont i underlivet fortfarande efter 1 månad...