Så himla orolig för ma
Hej! Jag är så sjukt orolig för ma. Vet egentligen inte varför. Har inte varit med om det förut inget vanligt missfall heller men till och med i fredags förra veckan tycker jag att jag haft mycket symtom, i fredags spydde jag även på morgonen. Var då 7+0. Sen dess tycker jag att symptomens blir allt mindre märkbara. Är idag 7+5 och gjorde ett test imorses bara för att kolla och det var starkt pos.
Jag vet att vid MA fortsätter allt efter som kroppen "missat" att fostret dött men min fundering är att om jag fortfarande har höga graviditetshormoner så borde väl alla symptom vara kvar också? Någon som har erfarenhet av detta?
Jag vill helst inte göra vul för mår dåligt psykiskt av gynundersökningar. Finns det något annat jag bör hålla utkik efter för att misstänka MA?