• Anonym (ulrika)

    intervju i ambassaden i nigeria ?

    hur långt tid tar det innan man får ett beslut från migrationverket när man har varit på intervju i abassaden i nigeria nydligen ? 

  • Svar på tråden intervju i ambassaden i nigeria ?
  • Anonym (Stackare)

    Beror på vilket migrationsverk i Sverige man tillhör. Väntetiderna brukar man kunna läsa på hemsidan.

    Du har uppenbarligen träffat en nigeriansk man som bedyrar dig sin kärlek, som säger att du ska bli mor till hans barn och att du är hans Queen. Du känner antagligen redan till hur många nigerianska män som på detta sätt söker uppehållstillstånd och du tror precis som alla andra i din situation att just du är ett undantag.

    Du kommer att ha ett par fantastiskt spännande år framför dig, där du ofta kommer att känna dig mycket älskad och kanske hinna skaffa ett barn eller två. Men sedan kommer det att vara över när han fått sitt permanenta uppehållstillstånd och svensks medborgarskap. Om du har tur håller han sedan sporadisk kontakt med barnen men troligtvis inte.

  • Anonym (ulrika)

    HAHAHAA wow wow wow 
    all are not same my dear! 

  • Anonym (haha)
    Anonym (ulrika) skrev 2018-10-30 10:48:44 följande:

    HAHAHAA wow wow wow 
    all are not same my dear! 


    Som sagt....du tror precis som alla andra att just Er "kärlek" är unik och äkta....
  • Anonym (Stackare)
    Anonym (ulrika) skrev 2018-10-30 10:48:44 följande:

    HAHAHAA wow wow wow 

    all are not same my dear! 


    Återkom efter put...
Svar på tråden intervju i ambassaden i nigeria ?