Efter 24 månader!!!
Efter exakt två år har det äntligen blivit plus på stickan!!
Jag trodde aldrig det skulle hända, här har vi gått så länge och provat allt möjligt för att det ska ta sig, men ingenting har hänt.
Denna månad väntade jag på min mens pga att vi skulle börja vår första ivf-behandling när den kom igång. Vi hade varit på Carlanderska och fått alla papper och recept som vi snart skulle hämta ut. Men ingen mens kommer, så när den är en vecka sen så tyckte jag det var dags för att testa. Jag trodde aldrig att jag var gravid men ville ändå testa, mest för att sedan kunna slappna av och veta att mensen ändå är på väg.
Så jag säger till alla medsystrar som också har svårt att bli gravida; tappa aldrig hoppet, tro att en dag så händer det er också!
Detta känns så overkligt för mig, när vi minst anade det så hände det. Detta var första gången på två år som jag VÄNTADE på mensen....Och då är jag gravid!!!
Hoppas bara allt går bra, är väldigt orolig att det inte ska göra det.
Jag hoppas detta ger hopp till någon där ute.....