Han vill inte vara en del av mitt liv
Jag har en kille sen något år tillbaka och det känns inte som att han vill göra saker med mig, kanske handlar det om socialfobi eller liknande? oavsett så är han ju inte så med sina kompisar.
Jag följer med på alla hans släktträffar även om det inte är så många, för mig betyder det oerhört mycket att kunna umgås med min familj och partner samtidigt = 2 saker jag älskar mest. Jag är alltid med hans kompisar men ytterst sällan så vill han umgås med mina.
Nu kände jag för att skriva detta för jag frågade honom om att följa med på mitt julbord med jobbet men det ville han inte, han sa att han inte ville träffa massa okänt folk (mina kollegor) trots att jag sa att det hade betytt mycket och han ville inte följa med förra året heller.
Finns det någon som känner igen sig och vad skulle ni gjort?