Anonym (TNT) skrev 2025-09-13 14:23:03 följande:
Livmodertappen är i normala fall väldigt öm hos kvinnor men det är porten till de mest intensiva orgasmerna hos kvinnor och inom tantra berraktas dessa nästan som andliga upplevelser. Kräver att kvinnan är ordentligt upphetsad och det är inte ovanligt att det tar minst 45 av långsam omslutande sex innan hon är redo för dessa djupa intränganden, har man för bråttom kommer man bara att åsamka smärta så det bygger på att verkligen kunna känna in och verkligen ta tid på sig och tyvärr måste jag också säga att det krävs att man har en penis som är något över genomsnittet för att kunna ge en kvinna denna typ av orgasmiska upplevelser som kommer från riktigt djup penetration. Har arbetar med tantra och sex i många år och har haft förmånen att fått se många kvinnor få dessa intensiva orgasmer vilket är helt magiskt att bevitna. Specielt nör det är kvinnans första riktigt djupa orgasm.
Tack för ditt inlägg.
För mig känns det som dina ord i stort bekräftar det jag har skrivit om mina egna upplevelser och erfarenheter.
Din ord ger mig dessutom fler och kompletterande insikter.
Jag tycker att dina ord bekräftar och är åtminstone ganska samstämmiga med vad jag skrev i den andra tråden.
Där jag bl a skrev:
"En lång och stor kan i början av samlaget kännas obekväm mot livmodertappen, han behöver göra rätt och ta det lite lugnt.
Men det är fantastiskt hur den kvinnliga anatomin har förmåga att anpassa sig.Med ökad upphetsning, efter en eller flera orgasmer,
om han är riktigt stor så kan jag också behöva paus och upprepning,
men efter ett tag så kan jag ta emot även riktigt stora utan några problem, utan tvärtom med mycket starkt ökad njutning.Denna förmåga till anpassning är otrolig och jag gillar det.Att uppleva denna förändring tycker jag är upphetsande i sig, jag tror att jag i upphetsningen känner mig stolt och glad att jag lyckas ta emot hela utan problem, att vi kan ha samlag ganska intensivt, trots att det var omöjligt i början.
Jag skulle tro att många tjejer och kvinnor aldrig får uppleva detta, kanske de flesta aldrig får chansen att vara med om detta, och då saknar de helt naturligt den kunskap och erfarenhet om just detta hur den kvinnliga anatomin har förmåga anpassa sig och vilka otroligt häftiga orgasmiska upplevelser detta kan leda till.
Jag kan vittna om att totalupplevelsen med denna djupa orgasm faktiskt kan likna en andlig upplevelse.
Och när man fått chansen uppleva det en gång vill man göra det igen, och igen...