• Anonym (Undrar)

    Sex/onani bredvid bebis som sover

    Jag undrar ärligt om hur många som gör dessa saker bredvid eller i samma rum som sitt sovande barn som är mellan 0-12 månader. 


    Eller bara har gjort det någon gång? Skriv gärna något om ni har några tankar kring det. 


    Personligen tycker jag det är okej om barnet sover tungt. Om onani inte till porr eller precis bredvid, om sex väldigt tyst och diskret.

    Omröstning
    Du måste logga in för att rösta eller se resultatet av omröstningen.
  • Svar på tråden Sex/onani bredvid bebis som sover
  • Anonym (Nej)

    Tycker inte det känns ok. Men det är min personliga preferens. Har faktiskt svårt att se hur man ens ska kunna komma på såna tankar när barnet är så nära. Får helt ärligt lite rysningar när jag ens tänker på det. Menmen alla är vi olika och tycker olika 😊

  • Anonym (Japp)

    Nu är vårt barn 8 månader och har vägrat sova i egen säng sen födseln. Så jo, det har hänt att vi haft sex väldigt försiktigt när han sovit på andra sidan sängen. Annars hade vi aldrig fått till det. 

Svar på tråden Sex/onani bredvid bebis som sover