• Anonym (Längtar)

    När plussade ni?

    Har ständig mensvärk och som stickningar i magen och ryggen. Känns som mensen är på gång typ. Men mensen är nu 9 dagar sen?

    har egentligen inga andra symtom mer än att jag upplever att jag är lite mer kissnödig än vanligt - men vet inte om jag inbillar mig för att jag hoppas så mycket! Tyckte förra veckan att jag mådde lite illa men det har jag inte upplevt nu senaste dagarna alls.

    Alla tester visar negativt. Men jag hoppas ju så mycket. är det någon annan som plussat sent eller är det bara att acceptera att det inte blev denna gången? Men just att mensen inte kommer ger mig hopp 

  • Svar på tråden När plussade ni?
  • Anonym (Tidigt)

    Jag har alltid plussat några dagar före BIM, kring 9-10 dagar efter ÄL. Jag gissar att du kanske haft ÄL mycket senare än vad du tror, ibland händer ju det. Typ alla får plus 14 dagar efter ÄL, så har du inte fått plus så har det inte gått tillräckligt många dagar från ÄL än.


    Vet du om du haft ÄL?


    Drygt när det krånglar men håller tummarna för plus 😊

Svar på tråden När plussade ni?