• Kotten81

    Fina/coola barnkläder Varberg!

    Ska ner till Varberg på semester snart och är sugen på att shoppa lite nytt till den lill* (är tidigt ute, he he...går in i vecka 14 imorgon!).

    ngn som har tips på bra affärer???

  • Svar på tråden Fina/coola barnkläder Varberg!
  • Latino

    På Indoor vid torget har dom jättefina och coola kläder

  • Kotten81

    Åh, man tackar! var några år sedan jag gick på stan i varberg, och då kollade jag inte på bebiskläder, hi hi.

  • Sara 1980

    Om du ska ner hit på semester så passa på å besök Gekås. I och för sig är väl kanske kläderna ganska basic där men ruskigt billiga, och basplagg går det ju alltid åt. Förutom kläder så har dom oxå mycket annat till bäbis såsom flaskor, nappar, babygym, spjälsäng, resesäng, babysitter + en massa annat.

    När ska ni hit till Varberg??

  • Kotten81

    Hade tänkt att åka...typ ganska snart! Vår semester börjar på söndag, så vi åker väl kanske i nästa vecka ngn gång. Min mormor har sommarstuga vid Trönninge Näs, om du vet vart det ligger?

    Gekås är ett måste! I löv Ullared! Tack för tipsen, visste faktiskt inte att de hade så mkt babyprylar..

  • Sara 1980

    Japp vet vart det är. Tänkte själv köpa en del där längre fram (är i v.16) men har redan vart å spanat lite
    Lycka till med klädsökandet å ha så kul i Varberg!

Svar på tråden Fina/coola barnkläder Varberg!