Polarn o Pyret beroende del 5
Då tråd nr 4 snart kommer att stängas för svar så tänkte jag att det kan ju vara lika bra att starta en ny tråd så vi!
Vanliga frågor som då och då dyker upp:
* Har PO.P ngn hemsida?
Japp, och adressen är www.polarnopyret.se
* Kan man köpa PO.P-kläder på internet?
Nej, inte för tillfället. Men någongång under 2007 har PO.P planerat att lansera en webbbutik på hemsidan.
* Hur är PO.P i storlekarna?
Det kan faktiskt variera lite, en del plagg är rätt små i storlekarna medan andra plagg är "normala" eller t o m lite större.
* Hur löper bonusåret?
För närvarande löper det mellan 1 november och den 31 oktober. Bonuchecken skickas hem 1 gång och året och då i november.
_________________________________________________________________________
OBS! I tråden är det inte tillåtet att posta någon form av annons, varken direkta eller indirekta, varken köpes, säljes eller bytes.
Det är inte heller tillåtet att göra "efterlysningar" dvs man får INTE skriva "kan någon köpa xx och skicka mig?" Man får inte skriva "Jag vill ha en xx, nån som har en att sälja?" eller "jag har en xx i fel storlek om någon vill ha"..."
Allt detta räknas som reklam och ger en varning samt att tråden riskerar att stängas!
TIPS! Är det så att en viss vara tagit slut i just "din" butik så ta reda på plaggets artikelnummer (på hemsidan) och kontakta sedan kundtjänst som då hjälper dig att söka efter plagget i någon annan butik.
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-08-19 06:38:37:
* Hur mycket bonus har jag samlat ihop?
Vill du veta hur mkt bonus du samlat ihop kan du ringa elelr maila PO.P:s kundservice.
*BONUS
Om du handlar för...
2000kr - 3000kr = 3% bonus
3001kr - 4000kr = 4% bonus
4001kr - 5000kr = 5% bonus
5001kr - 6000kr = 6% bonus
6001kr - 7000kr = 7% bonus
7001kr - 8000kr = 8% bonus
8001kr - 9000kr = 9% bonus
Mer än 9000kr = 10% bonus