nattsnack
Jaså. det är här ni är..
Jobbar också inatt..
Jaså. det är här ni är..
Jobbar också inatt..
brandman.. det har varit en väldigt lugn natt här.
jag som tycker att ul är ganska läskigt.
ja
jag vet inte, jag har lite svårt att fatta att det är en bebis bara. på riktigt liksom.. och det är samma sak varenda gång.
Ett larm. Men det var ett par timmar sen nu. Nu sitter jag mest här och... väntar.
Trafikolycka. Det är det för det mesta.
Ja, vad gör man med barn som inte vill sova egentligen? Stekpannan har jag funderat på ett par gånger.
rollyboy: Min fru blir så förbannat jobbig när hon är gravid. Ingenting jag gör är rätt. Hon är konstant arg på mig tills bebisen kommit ut.
Schnuckums: Nej då, men de flesta får åka till sjukhuset i alla fall. Utifall att. Men det såg ganska okej ut.
annabu: Jag som tycker det är drygt att ha långa skift och lämna barnen hemma. Vet inte om jag skulle klara en hel helg eller ännu längre utan dem.
Har varit lugnt med sånt.
Schnuckums: Det värsta är när det är barn inblandat. Speciellt om det inte slutar väl. Sånt tar ett tag att bearbeta. Där ute tar man besluten bara, och genomför, utan att riktigt tänka efter.