• Fru F

    progesteron-prov??

    Hej på er! Hoppas någon kan lätta min oro.. Jag var hos min BM i tisdags förra veckan och lämnade urinprov då jag hade haft känningar av UVI. Detta gick över igen och hon hade ringt på min telefonsvarare idag och talat om att inga bakterier fanns i urinen. MEN, så sa hon nåt som jag nu funderar på (försent att ringa tillbaka så klart grrr!), hon undrade om jag hade tagit ett progesteron-prov...che? vad menas..ett gravtest typ eller? Hade ett MA i våras, kan det ha något med det att göra? Någon som har en aning?

  • Svar på tråden progesteron-prov??
  • Fru F

    okej, glömde en liten detalj..Jag är gravid i v 8. Det vet de om och jag ska dit på onsdag för första VUL.et.. Nu blir jag nojjig att de testat nåt annat med mitt urinprov och att jag inte är gravid trots allt..

  • Fru F

    Åh va glad jag blir Uddan, det låter rimligt som du säger. Tack för att du tog dig tid att svara och håll tummarna för mig på onsdag. :)

Svar på tråden progesteron-prov??