Inlägg från: Tin o Trolls mamma |Visa alla inlägg
  • Tin o Trolls mamma

    Barnprogram, förr!

    Bozzini: Jag älskade det där programmet med godispåsen!! Mmm!

    nindan: Minns bröderna Dahl med skräckblandad förtjusning. Det var ju så spännande i slutet av varje avsnitt!

    Älskade Vilse i pannkakan, men avskydde Lillstrumpa och syster Yster. Tyckte inte om Ika, men det kan bero på att jag var äldre då. Har fortfarande svårt för henne, men sonen gillar Findus..

    Svenska sesam ja, *suckar lyckligt*

    Ekorren.

  • Tin o Trolls mamma

    Aaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhh! Lycka!

    Hittade ytterligare en favorit!! "Du måste förstå att jag älskar Fantomen"! Gud vad jag älskade det programmet. Ingen av mina kompisar minns det.. Och Kroppen..

    Det fanns något om ett dockhus där dockorna blev levande och brände ner hela huset. Minns någon det?

    Nån upptäcktsresande som hällde färg i en maskin och så fick man se äventyr och resor i världen, ingick det i "Du måste förstå.."?

    Ja, vaaaarfööör sänds inte allt detta i repris så att våra barn får se annat än tecknade skrikiga samurajer??

    Ekorren igen.

Svar på tråden Barnprogram, förr!