Hur är en Annika?
Ett namn får en ju ofta genast att tänka att det är en viss sorts människa bakom namnet, men hur är en Annika egentligen? Skulle jag vilja veta!!!
Ett namn får en ju ofta genast att tänka att det är en viss sorts människa bakom namnet, men hur är en Annika egentligen? Skulle jag vilja veta!!!
Ca 40 år, lång och smal ...
en glad och pigg tjej som är påhittig och duktig.
Annika för mig är en snäll och omtänksam mamma, bor i Dalarna med sin man. Hon har två barn som flyttade hemifrån för rätt många år sedan. Har ett barnbarn som hon älskar innerligt. På fritiden så gillar hon att motionera och pyssla i hemmet., baka osv.
Hon tillbringar även många helger i Sälen under vintern, där dom åker mycket skidor hon och mannen. D
Hon har en stor socialt liv med många vänner.
Det var min Annika det ( min mamma alltså
)
Tråkig, aningen tantig, blyg, tyst liten mus med fräscht utseende - åtminstone varenda Annika jag känner och känt...
25 år, brunt hår, gröna ögon.
Studerar. För tillfälle singel. Och enda barnet så smått bortkämd
Ganska tråkig, smart, blond med glasögon...
Ingen som prickat rätt på denna Annikan än så länge
Somligt stämmer såklart, men ingen klockren beskrivning.
En tidsoptimist till tusen , är jag iaf ...
Smal, 40 år, ljushårig med permanentad 80-tals frissa. (Som var inne på den gamla goda tiden och som hon vägrar inse är grymt ute nu!) Kanske lite utväxt. ev. snedlugg m. hårspänne.
Har två barn + man och arbetar som typ lärare, hemtjänsten, kontors-assistent.
Väldigt snäll människa, lite tyst. Omtänksam. Ställer upp hela tiden och servar familjen.
Gillar att pyssla hemma och att dricka kaffe. Försöker komma iväg på "gymping" så ofta hon hinner. Studsar då runt i röda tights och vit reklam-Tshirt.
Klär sig annars i ljusa jeans och bomullstopp.
Bor lite utanför stan... Nära någon mindre ort i Dalarna.
Håller med KickanAnnika. Ingenting som stämmer klockrent på den här Annikan heller.
Präktig, bär 90-tals kläder och diggar fortfarande Tomas Ledin.
Präktig kan jag nog vara. 90-tals kläder bär jag inte. Det är mitt no-no-mode, om det blir modert ingen kommer jag att vara ruggigt omodern några år! Tomas Ledin har jag aldrig gillar.
Jag måste vara döpt till fel namn. Fast jag gillar verkligen mitt namn.
En torris med stort arsle och litet vett, smal i arslet som ett spett.
Fel av mig.. Stort huvud såklart och litet vett.
Hm, Stellas Mami, väldigt nyanserat det där...
Bajby: