• Barn o Katt Mamma

    Mogna mammor.......(= över 42 med späd-kolt-barn)

    Hejsan på Dig....nu blev du allt nyfiken, va !!!

    Det finn ju ingen ''avdelning'' för ''gamla mammor'' som en del säjer, men dock en för ''unga mammor''.....var dras den gränsen, beror väl lite på vilken känsla man har .....inte sant .

    Så varför inte testa en tråd för de så kallade MOGNA MAMMORNA, eller???

    Eftersom vi har många år av deverse erfarenhet av alla de slag kunde det vara kul och intressant att se var detta bär hän.....är vi mogna eller???

    Kanske kan vi mogna mammor med våra småttingar, ibland snacka lite om allt och inget över en kopp kaffe i denna tråd???

    Eller va tycker du??
    Välkommen in och känn kaffedoften .....!!!

  • Svar på tråden Mogna mammor.......(= över 42 med späd-kolt-barn)
  • Barn o Katt Mamma

    Ahh...se där....välkommna Bonny och Lövet.. ...ta nu av alla sju hembakta (hmm...la över köpekakorna i glasburk)...

    Min Liten är 13 månader och en riktig kaka

  • Barn o Katt Mamma

    Nååå.....här vare tomt..

    Säj....alltså på alla hjärtans dag....har ni fått några goa leende av era smågull idag????

    Liten tjöt av skratt varje gång han fångade pucken på hockyspelet som hela familjen inkl katterna spelade i sängen i morse....vilken underbar total kaos och skrattflamms

    Moget...??? JAAAAA...

Svar på tråden Mogna mammor.......(= över 42 med späd-kolt-barn)