Jag har absolut inga vänner längre.
När jag träffade mannen för 7 år sedan så bröt jag med vissa i min bekantkrets är väl rätt vanligt men de jag bröt med kände jag att jag hade vuxit i från på något vis.
Tiden rinner i väg och när man inte hade barn så kunde man träffas lättare också för den delen. Jag har inte varit hos någon på "fest" elelr vad mans ka säga på minst 4 år.
Har inga vänner här där jag bor, de 2 vänner jag har hör knapt av sig. Skaffar jag nya eller försöker skaffa nya så verkar det som om de inte vill träffas höra av sig eller något.
Har en sådan vän här (trodde det var en vän) träffats och haft kul men nu hör hon inte av sig inget. Bara inne och tittar på min sida. jag skriver och undrar hur det är med henne.
Känner mig så j'vla ensam i denna värld så det knappt är sant.
Skulle jag gå bort så skulle jag inte ha några vänner som ens hade sörjt efter mig, så känns det nu.
Jag har 2 barn och saknar vuxenlivet är hemma för tillfället. Att det ska vara så svårt att hitta nya vänner och behålla dem.
Det är ju inte så att man träfats en gång utan man har verkligen roligt och träffas fler ggr sedan är det helt borta
Är 25 år och 0 vänner kan livet bli värre, ja det kan det men jag saknar att kunna prata av mig. Skriver här ibland anonym elle ri mitt nick, men känner mig så tjatig så detta är rätt skönt att kunna skiva anonymt.
Vill inte att de "vänner" jag har ska se att jag känner såhär.