Hejsan alla glada!
Idag var jag med frugan, grabben och mammatråden på Leklandet, det var skoj. Theodore for omkring lite i en gåstol och hade jätte kul.
Swartling: Ja det verkar ha blivit lite dött här, kanske beror på det fina vädret som varit. Skönt att bli av med ljudet från dubbarna på vinterdäcken, bara åpeln kvar att byta på, den är liksom inte lika viktig som forden som redan åkt med sommardojjor i flera veckor nu.
Flygnördar: Var på Hobbex idag och köpte ännu en X-twin trainer på samma frekvens som tidigare (27c) som ska bli min nya Jet kärra så den förra som pajade får agera reservdelsplan. Den var nedsatt i pris 20 spänn mot dom andra men det är den finaste jag köpt hittills då alla propar sitter bra och är fina. Min WWI moddade kärra saknar nu bara kulsprutor, Pilot och grön färg.