APIFORCE!
Bummelumman, GRATTIS!!! Guuud va roligt!!!
Bummelumman, GRATTIS!!! Guuud va roligt!!!
Grattis till er som plussat!!!
Fyy, va trist... beklagar...
*STYRKEKRAM*
eitess: Jag hade också full stegring på ÄL-test i flera dagar, faktiskt i hela 11 dagar fram till jag fick mensen (dag 33-44). Ja, som du säger så verkar det som det beror på att ägget inte vill släppa.
Jag tar inte apiforce denna månaden, för jag ska på mitt andra besök på gyn på onsdag och då tänkte jag fråga om han rekommenderar apiforce eller ej. Men fördelen med apiforce var att min cykel förkortades med hela 3 veckor och att jag inte hade några som helst menssmärtor, vilket jag brukar ha annars. Har du regelbunden cykel?
Jag får väl också ända mig på listan då jag redan fått mensen. Glömde ändra tidigare under veckan. Nu äter jag ju inte apif. längre, men jag står gärna kvar ändå. Jag kommer troligtvis äta det igen nästa cykel, men jag vill veta mina hormonvärden först och rådfråga min gynläkare.
Apiforce-BIM-lista
23/5 I väntan på mirakel (1)
28/5 mycat81 (1)
31/5 Kantarellkisse (1)
13/6 Fröken Jansson, Fanny87 (2)
15/6 MiniHedvig (1)
16/6 mignonne (1)
19/6 eitss (1)
?/? festis, Zannz, Tetinne, icefemale (4)
Statistik: 18 X 0,2 = 3,6 (20%) borde bli gravida!
GRAVIDA:
*Tessah BF 27/1-08
*Niinaaa
*berlin1
*Bummelgumman
* sweetangel85 BF 7 Feb-08
*Annfis BF 4/2-08
*Snozie BF 12/2-08
Tetinne: Jag fick ÄL-flytningar 3 dagar före jag fick stegring på ÄL-test. Det är nog så att du får ta tag i din man och tillverka bebis nu
Jag tror man kan ha ÄL så sent, det har jag ju haft förut. När Filippa "blev till" hade jag ÄL på dag 50+ eller nåt i den stilen. Så bevisligen kan man ha ÄL hur sent som helst. Oroa dig inte, ju längre tid det tar desto närmare plusset kommer du!