Mobiltäckning Telenor
Har haft Telia som mobiloperatör i många år. Oftast bra täckning. Många jag känner har både Tele2Comviq och Telenor som mobiloperatörer och jag vet inte hur många gånger jag försökt nå dem och utan resultat. De har bara befunnit sig kilometrar utanför tätort. Ingen radioskugga eller andra störande moment. En kompis har Telenor som operatör via sitt jobb, och han avrådde mig från att skaffa Telenor och även Tele2.
Telia kostar mera, men i gengäld så har man faktist bättre garantier vad gäller täckningen. Själv köpte jag en SonyEricsson W880 I för några veckor sedan för 1 kr. Med ett abonnemang där jag ringer till alla för 59 öre/min. Av summan i mobilfakturan är 200 kr/mån, avbet på telefonen.
Grym telefon, och väldigt bra, kvalitativa hörlurar! Asbra ljud!
Batteriet får väl laddas ngt oftare men det kan man ju räkna ut innan, att en så tunn telefon inte har ett megasuperbatteri