Behöver du hjälp med dikt?
Jag har sedan tonåren tyckt mkt om att skiva poesi och noveller och hjälper gärna dig med dikter till olika högtider!
Kanske till en god vän, nyfödd bebis, bröllopspar, student eller dylikt.
Jag har sedan tonåren tyckt mkt om att skiva poesi och noveller och hjälper gärna dig med dikter till olika högtider!
Kanske till en god vän, nyfödd bebis, bröllopspar, student eller dylikt.
jag skulle behöva en dikt om en moster om du har och jag skulle behöva den idag
Hej, vill du hjälpa mig med en dopdikt? Jag o min sambo har blivit gudföräldrar åt en liten Oscar Fredrik, som ska döpas nu på lördag. Han är en underbart fin och snäll liten pojke, och kusin till våra egna söner. Vi älskar honom oerhört mycket och vet hur efterlängtad han är (hans föräldrar förlorade ett barn innan han kom till världen).
Tack för hjälpen snälla du!!!
dikter till nyfödda är alltid bra att ha på lager när man ska skriva nå sött på ett kort..
Skulle vilja ha en dikt åt en man som fyller år. Han är jordbrukare, har får och fyller år.
Jag skulle tacksamt ta emot lite hjälp. Har en tjejkompis som fyller 25 nu snart, hon bor på Hawaii så vi ses inte så ofta. Men vill skicka henne något speciellt nu när hon fyller år. Något förslag?
Jag skulle gärna vilja ha hjälp med en dikt till mitt och min sambos bröllop. Gifter mig höggravid, hehe... Men gärna något fint om du har tid och ork. :)
Hade behövt hjälp...
Hade en 22årig killkompis osm igår dog i cancer... kan du hjälp mig?
Hej!
Ska på bröllop den 28/7 , det är våra grannar som gifter sig. Vill ha en kort fin dikt eller så, som man kan skriva på kortet, det får inte vara fööör smörigt.....när du lixs håller på så kanske du kan skriva något fint om min sambos systerdotter, det ska bli namncermoni... vore urgulligt om du kunde hjälpa mig med detta !
Tack tack på förhand!
Hejhej!
Vill också ha lite hjälp
Är gravid i v 32 och håller på och målar en spjälsäng till min lilla tjej jag har i magen. (Det är min pappa som snickrat den.) Det är så att jag skulle vilja ha en liten dikt på gavlen, en kort. Kanske något som liknar en godnatt-vers?
Kraaam
Hej alla som skriver till mig
Tyvärr hinner jag inte sitta med dikter just nu eftersom min son är oerhört krävande för tillfället och jag har ont om tid. Återkommer när det "ljusnar"
Kram