*Ja nu var jag allt snäll :-) Slänger in
Jag skulle inte bry mig om föräldrarna föredrog grön eller röd mjölk, missionären eller analsex.
Jag skulle inte bry mig om dom tyckte att grön soffa var snyggare än blå,eller om dom föredrog vegetatrisk mat framför biffstek.
Jag skulle inte bry mig om dom tyckte att kvinnor var mer tilldragande än män och tvärtom,eller om dom hade klorblekta kuvert.
Det är så jävla ointressant vem folk väljer att leva med i ett sånt sammanhang. Lika ointressant som valet av soffa.
Ett barn far INTE illa av en blå soffa (även om jag skulle få dödsångest)
På samma sätt far inte barn ialla av att ha två eller en förälder som är snäll mot dig, som älskar dig, matar dig , badar dig och läser sagor för dig. Stöttar dig kramar dig och lär dig saker.
hur vida man gör allt detta som står ovan mot sitt barn styrs inte av vem man blir kär i eller tänder på, det styrs av naturlig instinkt och naturens gång helt enkelt.