Inlägg från: Unbornchild |Visa alla inlägg
  • Unbornchild

    Unga som längtar efter barn

    Hoppar med här...
    vill oxå ha barn :)

    Miika87


    Tänkte bara säga att det är bättre att du Inte har sex varannan dag då kvaliteten på spermierna är så bäst när de får komma ut lite då och då :)


    Har du testat med äl-stickor..för då kan du "spara" sexet till just de dagarn..chansen ökar mycket mer då :)

  • Unbornchild
    ÄntligenÄrDuHär skrev 2007-09-26 09:08:44 följande:
    Unbornchild: Hej. Jo jag har använt äl-test i 3 månader nu.. men vi får väl se.. det kommer väl någon gång...
    Men har du fått nå utslag på stickorna då?
  • Unbornchild
    ÄntligenÄrDuHär skrev 2007-09-26 17:59:46 följande:
    jaa det har jag.... så jag vet inte vad det är så vi gör fel..
    spara er till de dagarna..har ni gjort så..ha ingen sex alls tills dina äl-dagar..?
  • Unbornchild
    jaj86 skrev 2007-09-26 19:29:15 följande:
    tjena tjejer!! välkomna ni nya! jag hade sex eller vi rättare sagt varannan dag månaden vi plussade. antar att sambons sperma är superquality!! hahaha!! ingen som gjort nåt kul idag? jag har bara jobbat. hann med en fika på morgonen ifs, det var trevligt!

    åå grattis..


    jaa alla har ju inte den turen..hehe..

    Idag har jag shoppat som bara den.

  • Unbornchild
    ÄntligenÄrDuHär skrev 2007-09-26 19:34:43 följande:
    jag har också shoppat idag ! har nästan lite ångset för det nu, hahaha!
    haha de får jag alltid...men jag ångrar mig aldrig :P
  • Unbornchild
    ÄntligenÄrDuHär skrev 2007-09-26 19:45:04 följande:
    nej jag brukar inte ångra någonting heller... men jag får ångest för alla pengarna som är borta.. haha!hur mycket köpte du upp idag?
    Hehe köpte ett par jeans för 500, smink för 255, sminkbortagningsmedel för 25 :) Skulle köpa ett par skor oxå men ena skon (provskon) var större än den andra, och jag har strl 36 i skor..fick inte heller 2 nya skor så jag sket i de..kan ju inte gå runt med en sko som slappar medans den andra sitter perfekt :(
  • Unbornchild
    MissMary skrev 2007-09-26 20:10:29 följande:
    Måste bara säg att jag håller inte med om de där.. =)jag tycker inte man ska vänta till äl dagarna..då blire ju mer som "göra barn-sex" bara och man kan ju inte njuta direkt..bättre å ha sex varannan dag lr varje dag om man nu vill de..på ett eller annat sätt så tar de sig till slut tror jag..=)

    Tänker mer för de som veeerkligen vill ha barn och har försökt jättelänge...utan resultat.


    Men jag förstår vad du menar, själv bryr jag mig inte om äl-dagarna, utan jag tar det bara som det kommer. :)

  • Unbornchild
    ÄntligenÄrDuHär skrev 2007-09-26 20:15:10 följande:
    Okej, då gjorde du också av med lite pengar idag då.
    hehe aa..fast du köpte smartare..jag köpte bara 3 varor :S
  • Unbornchild
    ÄntligenÄrDuHär skrev 2007-09-26 20:17:55 följande:
    hehe kanske det... mina byxor kostade bara 200 så det var väl det jag spara in på.
    aa..sen sminket jag köpte..det var en sån här..täckstift till ögonen..eller under ögonen från makeup store..en liten rund skit för 255 spänn ...Men jag vaar bara tvungen att köpa den..den är jättebra..utan den ser jag ut som att jag varit vaken e flera dagar..hehe
  • Unbornchild
    ÄntligenÄrDuHär skrev 2007-09-26 20:38:05 följande:
    haha okej.... någon här som ska se Gray´s anatomy ikväll?
    njaa..ska reprisen på söndag istället..idag är det Heroes
Svar på tråden Unga som längtar efter barn