• Anonym

    hjälp, namn till tös

    Nova, Tilly... återkommer!

  • Anonym

    minea!! Känns som om att det skulle passa oss rätt bra, om man utalar det som det stavas. Lägga det på minnet.

  • Anonym

    nova och tindra är fina namn, men dom har vi varit i kontakt med på annat vis. tilly var nått helt nytt. de får vi fundera på. Och tack för att ni hjälper oss med detta.
    Känns mycket bättre nu  när man inte står å stampar i ett tomt hål längre.

  • Anonym

    zarabii

    Ja det blir lite fel när man förknippar namn med något.
    Och som sagt lite duma initialer, inte å uppskattat när dom börjar på dagis och sånt
    Jag förknippar namnet naomi med strippor därför rök det för oss.

  • Anonym

    varga känns för "skogsmulle" aktit för vår del
    minna kallas grannen och bella är för mjukt.
    Hilda och smilla är inte vår smak.
    Elina är en vänn michelle heter en kille
    Mirelle ja kanske i en tuffare variant.

  • Anonym

    roxy är för mej pojk eller grannens hund:P

  • Anonym

    Robin är det inget fel på igentligen men det känns inte rätt häller:/

  • Anonym

    Har ni funderat på nån variant av Naomi då...? Nomi/Noomi (kan uttalas som Nomi eller Nåmi). Tycker själv att det låter lite mindre strippa-aktigt... :o)

    Har själv en liten tuffing... :o) Hon heter Tova.

  • Anonym

    Aimee (eller stava det Amy), Aisha, Deanna, Kacie, Miya, Miracle, Alanna eller Alayna, Alexia, Alexis, Devon, Noelle, Noelia, Nataly, Nikki, Kelsi-Kelsey-Kelsie, Kendra, Elyssa, Rylie, Gina, Giana, Sasha, Lexi-Lexie, Litzy, Lorena, Madilyn-Madelyn, Madison-Madyson, Carissa, Janessa, Tiffany

  • Anonym

    TS
    Fixera dig inte så mycket vid namnet! När bebisen väl är född så tror jag att ni kommer att SE vad h*n heter. Det kanske helt enkelt blir en "vanlig" Anna.

Svar på tråden hjälp, namn till tös