Tupperware
Finns det några fler som älskar tupperware produkter? :)
Finns det några fler som älskar tupperware produkter? :)
N
Min mamma har alltid haft tupperware produkter och hon har nästan alltid varit nöjd med dessa. Men det var inte förän i våras när jag var på en demo som jag fastnade för Tupperware. Nu har jag nog lagt ner 1000kr i månaden på det. Illa ;)
Exakt! Det är beroendeframkallande! :)
Annicapanika: Vilka är dina bästa produkter?
Är ju väldigt bra att sakerna har livslängsgaranti! :)
Jag visste inte ens att de hade stekpannor.
Jag har sett den nya höst/vinter katalogen redan och i den finns de inte. Måste antagligen vara något de säljer i vissa perioder, eller så har de sålt dåligt av de och därför slutat sälja.
Har du beställt ur den amerikanska katalogen från nätet? Går det?
Grytor? menar du de man kan ha i ugn o micro?
Jag är inte heller speciellt förtjust i Iso Duo.
Settet som avantiskålarna säljs i nu tycker jag är bra. Fast v 31-v34 hade de andra bra set med avnati också. Jag använder främst avanti 1,3L.
Mini quick chef är väl den produkt som det säljs bäst av?
Ostkupan är bra! :) Jag har kvadraten..
Men jag har faktiskt för mig att jag hört att mini quick chef är den produkt som säljs bäst i sverige.
Nästa vecka får jag konservöppnaren och några andra produkter. Jag har hört och sett att konservöppnaren är superbra. Inga vassa kanter ;)
Jag får se till att öva ganska mycket i början. ;)
Jag blir så tårögd av att hacka lök, därför är mini quick chefén bra! :)
Jag har också en servofix som jag INTE använder.
Den ska ju användas bl.a. till ångkokning, hur går det till?