För alla oss som gillar Lindex (-kopior) ;-)
Hejsan! Jag var bara tvungen att lägga till den här tråden till mina favoriter. Är det nånting jag har mycket av så är det Lindex-kläder. Tycker de har sååååå mycket fint nu
Hejsan! Jag var bara tvungen att lägga till den här tråden till mina favoriter. Är det nånting jag har mycket av så är det Lindex-kläder. Tycker de har sååååå mycket fint nu
Ser att det diskuteras lite om alternativa velourbyxor, de med hängslen. Jag har de bruna från Lindex som jag älskar... och så har jag försökt mig på att sy egna oxå, så här blev det resultatet.
Dock lite stor än, det är till en 3-åring, och modellen är bara 18 månader, men med resår i benslut funkar det ju ändå.
Klickbar bild.
Idag shoppade jag lite på Lindex. Och på babyavdelningen hittade jag en jättefin uggleskarf som jag inte kunde motstå. Tänkte kanske sy om den lite så att den blir en typ drybib-bandana. Sätta fleece på baksidan så att den kan användas som halsduk nu i vinter Sen blev det ett par bruna velour-snickisar till, en storlek större än jag har, tänkte att det var bäst att passa på innan de tar slut. Snigeltröjan kunde jag inte heller motstå... underbar.
*klick*
Herregud! Har ni sett det här?
Kostar inte de 69.90 i butik? Och 2 betala för 3 dessutom!!!! Folk är inte kloka! Här är det 4 dagar kvar och frakten kommer ju till oxå.
http://www.tradera.com/auction/auction.aspx?aid=49715600
(inte min auktion!!!!)
Jag la in en bild på en ny pyjamas jag inte sett tidare i bildtråden, köpte den igår. Har någon mer sett den eller är det en rykande färsk nyhet?
Åh, är det någon som har de här byxorna? De gröna velour alltså. Storlek 116 på tjej, kan de måntro tänkas passa en kille som annars drar 98/104?
http://www.lindex.se/Products/ImageZoom.aspx?prodid=1131258&color=1063671&file=ProductImages/S0000005969522_F_W40_071109114011.jpg