• vänat

    Hur få håret att växa snabbare??!!

    tror dess värre inte du kan påverka hur snabbt du hår växer utan det är individuellt från person till person. Där emot tänk på att äta näringsriktig kost. Det vill säga använd dig av kost crikeln frukt och grönt är possitivt för hår växten

  • vänat

    Sen vet jag att de säljer olika preppart på hälsokost butikerna som ska vara bra för håre,nagalr etc har dock ingen anning om det verkligen fungerer eller inte.

    Men gå in i en hälsokost butik och fråga vad det rekomenderar där.

  • vänat

    Kanske har du någon vän som är duktig på att klippa som kan hjälpa dig näst gång du vil spara 500kr. I stället för att anlita din mamma.

    Min ena vännina ocjh min ena svägerska klipper mitt hår går alldrig till frisan då det lika durt att klippa topparna som en frisyr.

  • vänat

    Men se till nästa gång du vill toppa håret att den du ber toppa håret verkligen bara toppar.

  • vänat

    Hårför längbibg är ju det sätt du kan få håret att vara långt snabbare på.

  • vänat

    Men toppar man hårt för sälla slits de också vilket inte heller är bra för hårt. Man ska inte helt låta blia att klippa håret bara för att man vill spara ut det.

Svar på tråden Hur få håret att växa snabbare??!!