Provköra rally/folkrace???
Jag har en sambo som fyller år snart och skulle vilja överraska honom med en provkörning på en rallybana med en riktigt rallybil. Är det nån som vet om det finns nånstans i sverige???
Gärna i mellersta sverige.
Jag har en sambo som fyller år snart och skulle vilja överraska honom med en provkörning på en rallybana med en riktigt rallybil. Är det nån som vet om det finns nånstans i sverige???
Gärna i mellersta sverige.
Ingen som har en pojkvän som vet eller provkört...
Skulle så gärna vilja hitta. Skulle bli världens bästa present...
Snälla hjälp mig nån..???
gå in på motorklubbsida i närheten där du bor...det brukar finnas en massa info om sån där
till slut hittade jag.. På www.liveit.se
Finns norr om Uppsala där har de massa aktivier, b.la så får man köra folkrace, man får köra en felstyrd bil (svänger du ratten till höger går bilen åt vänster) har för mig man får skjuta pilbåge och lerduvor också.
live it tycker jag har väldigt höga priser.
Dessa ställen fixar.
Göteborg - www.gokboet.se/
Rävlanda - www.ravgarden.com/
jerseyko vet du om dom har nån hemsida???
Jag TROR att på alla folkrace tävlingar kan man ta en tillfällig licens så man kan delta i enbart den tävlingen. Ett tips är att gå in på sbf.se och kolla upp vilken klubb som finns närmast er. Ring och fråga där om dom kan hjälpa dej.
Hejsan!! Åk till den närmsta motorbana/klubb som ni bor vid å fråga om detta.
vart i Sverige bor du?
www.bonnevier-co.nu/
Har jobbat för honom, så kan rekomendera det :O)
Att köra en riktig rallybil är snordyrt flera tusen för en lite stund. om man inte känner någon som har bil i ekonomi klassen, då kan det bli rimliga priser..Känner en som körde rally på sm nivå jag frågade han samma sak jo om man vill betala 8000-10000kr för det så nog kan man prova..
OJ! Vilken tur jag hade då som fick en rejäl åktur i en Subaru Impreza, killen skulle ge mig en kick eftersom jag körde dragracing..
och visst var det häftigt!!
Kompisarna lyckades hitta en kille i Eskilstuna som sambon fick åka med.
Han var överlycklig när han kom hem!!
Tack för alla era tips