Inlägg från: LinaoMatilda |Visa alla inlägg
  • LinaoMatilda

    Vita hem del 6

    miniGrynet skrev 2008-02-02 22:28:46 följande:
    Haha, dog tråden med mina länkar eller?
    Alla sitter och letar skåp nu
  • LinaoMatilda

    God morgon!

    Ser att jag ramlade bort från listan så jag lägger in mig igen.

    Bohuslän
    MiaMariah - Torslanda/Göteborg (HR/3:a)
    Det Ljuva Livet- HisingsKärra/Göteborg(Villa 282kvm)

    Stockholm
    MiniGrynet - Lidingö/Stockholm (Bostadsrätt/4:a)
    Lillafruluva - Västerhaninge/Sthlm (HR/4:a)

    Skåne
    Ninizen - Klostergården/ Lund ( HR 4:a)

    Småland
    Himmelbit - Tranås (Villa 125 kvm plus snart ytterligare 60 kvm)

    Västmanland
    Truffles - Västerås (HR/5:a 116 kvm)

    Finland
    LinaoMatilda - Högfors (Villa 132kvm plus oinredd vind)


  • LinaoMatilda

    Här verkar det bli en fin vinterdag. Snö på marken och solen tittar fram. Tyvärr så har Matilda fått vattkoppor (tror jag iaf) och har feber. Så vi får stanna inne. Ska försöka sy på lapptäcket.


  • LinaoMatilda
    malins79 skrev 2008-02-03 14:20:07 följande:
    Lina, trist om M fått vattkoppor. Mina barn har sluppit det hittills. Det gick en omgång precis innan Jacob föddes på dagis men Saga slapp det.
    Hon är rätt pigg ändå, och så är det ju rätt skönt att de haft det. Då får de ju inte det sen igen, försöker se positivt
  • LinaoMatilda
    Kajsa M skrev 2008-02-03 17:03:56 följande:
    Äntligen själva igen. Har haft gäster ända sen i fredags. Jättekul, men alltid skönt med lite lugn och ro efteråt! Hade kalas igår. Gästerna var här i 8 timmar. På natten blev en av gästerna magsjuk!!! Livrädd att vi ska drabbas nu eftersom vi ska till fjällen till helgen. Åhhh jag blir galen på den här j-la magsjukan!!!!! Nu får det väl ändå vara slut snart!Ser att in har jagat skåp igen. Jagar själv, men hittar inte ngt... Synd att det inte tillverkas nya skåp i gammalt stuk!
    Håller tummarna att ni slipper bli sjuka nu!
Svar på tråden Vita hem del 6