Prematur Halmstad
Hej jag födde min pojke i v 30+2 på halmstad bb låg på Neonatal hela maj månad. någon annan som hade barn där då. Skulle vara kul att hitta någon man träffade där.
Hej jag födde min pojke i v 30+2 på halmstad bb låg på Neonatal hela maj månad. någon annan som hade barn där då. Skulle vara kul att hitta någon man träffade där.
hej
jag fick en son i vecka 32+4 . jag födde i jönköpng men vårdades i halmstad eftersom vi bor här.
min son föddes i augusti så vi låg inte inne samtidigt som ni men vi kanske kan utbytta tankar ändå
ha det bra
Visst. Vad tyckte du om avd 17. Jag tyckte det var toppen. Vi bor utanför Malmö men det var fullt på neo i Malmö så vi blev skickade till Halmstad. Omtumlande men om nästa barn också kommer tidigt vill jag utan tvekan föda i Halmstad igen.
ja av själva avdelningen så är jag inte så positiv men hemsjukvården är kanon jag fick det väldigt tidigt eftersom jag inte trivdes på avdelning 17. vi födde i jönköping men blev skickade till halmstad eftersom vi bor där och när vi kom var det helt överbelagt. och i jönköping så var det knappt inga barn alls men vi fick inte stanna där fastän vi ville. så det var väldigt omtumlande för oss som första gångs föräldrar men vi har fått stort stöd av jönköping och hemsjukvården i halmstad så det löste sig till slut.
skönt att du hade det bra här i halmstad eftersom ni blev skickad efrån eran hemort då är det extra viktigt.