• jacao

    Vi som shoppar danska barnkläder del 8

    Vet inte hur man "citerar" men iaf...

    Rosa/vit katvig tröja låter väl jättefint?! Tycker jag iaf :)

  • jacao

    Vill ha en rosa eller grön lurvfleece i stl 80 eller 86!!!

    Vart kan jag hitta en sån?? Har letat men det verkar vara tomt överallt...

    Blev så besviken när jag läste att det inte skulle komma nya nu till våren...:(

    Kollade in molos vårnyheter, och många verkar ju vara besvikna men jag tyckte det fanns en del fint :) Gillade verktygen, och tröjan/t-shirten med bilar och stjärnor bla.

  • jacao

    NÄR kommer nya molo till de svanska butikerna och webshopparna???
    jag vill ju handla ju! :) Och är för feg för att handla från de danska sidorna, fattar ingen danska heller...:(

    Någon som vet när det kommer??

  • jacao

    Har lagt in lite bilder, eller länkar(kunde inte lägga in bilder) i BT på gårdagens shoppingfynd, inga nyheter men kul ändå
    60% på hela köpet!! Gissa om jag var lycklig igår kväll ??

  • jacao

    Bild i bildtråden, på Greta som provar sin nya molo lurv som kom i lådan idag (från en av er härinne tror jag )

    Är den lagom tycker ni? Vill att hon ska kunna ha den hela våren iaf. Är en stl 80 och Greta är väl en ca 72-73 cm och närmare 10 kg (över 9,5 iaf).

  • jacao

    "Fyndade" lite på Tradera ikväll, en småfolktröjs, som jag var tvungen att köpa(köp nu=100 kr). Och en katvig velour jacka, så i natt kan jag kanske sova gott, annars ligger jag mest och funderar över VAD jag ska köpa från molos nya.
    Vill gärna titta och känna lite innan jag bestämmer mig och butiken här skulle ha fått fram nyheterna på måndag hoppades dom. Men det är ju så långt till måndag...

    Usch just nu är det mycket jag vill ha, måste hejda mig lite

    Har förresten smygläst här ett tag men börjat skriva lite de senaste dagarna. Känns skönt att veta att man inte är den enda som är galen
    Gonatt på er!

  • jacao

    Kan man ha de nya bilbyxorna till en tjej? Kan kan man ju, det vet jag Men ändå blir jag osäker... Tycker de är sååå snygga !

  • jacao

    Såg att de börjat lägga ut lite nytt från ej sikke lej på freshmilk Men det var kanske gamla nyheter, har inte lyckats läsa mig igenom dagen ännu

  • jacao
    Buttelina skrev 2008-01-30 22:55:48 följande:
    ot men vet nån här var man kan hittaplastisocks lila djur på cirkus leggings i strl 74/80?GÄRNA på rea eller fraktfritt
    Jag vet att det fanns på babyshop (tror jag det heter) för ett tag sen, kolla där!
  • jacao

    Tack till Buttelina och Jompa som la i mina bilder i BT!!

Svar på tråden Vi som shoppar danska barnkläder del 8