Inlägg från: emzemz |Visa alla inlägg
  • emzemz

    Let`s dance 2008

    Om inte KP åker nästa vecka är det något som är fel för han är den som är sämst av de som är kvar. Så synd att Linda åkte före honom!

  • emzemz

    Japp.. men det tänkte jag inte alls på när jag såg det i fredags!

  • emzemz

    Välkommen tillbaka! Grattis till sonen, då fick vi en liten Karl-Petter i alla fall!

  • emzemz

    Hm, mitt godis ikväll består av en syndigt god kladdkaka! Sen finns det ju även ostbågar i skafferiet som är inhandlat till imorrn om det skulle krisa sig Skulle ju sluta efter nyår med sånt, men så var det bakissöndag=godis.. Nu har det ju varit melodifestival, Let's dance.. Men efter Påsk, då jämarns!

  • emzemz

    Gillar Davids diss av hennes hår, du kan ju agera som häst! Men hon har i mina ögon bättrat till sig, pallade henne inte alls i början men nu känns hon lite mer mjukare

    Saknar Magnus i Alcazar! (som jag är hemligt förälskad i, men säg det inte till nån!! )

  • emzemz

    Spelar in jag med, men ska det i pausen sen Wohoo att Magnus är med!! Det visste jag inte ens


    Kaxmaja skrev 2008-03-14 20:20:20 följande:
    spelar in de ska se imorgon
  • emzemz

    Blir det någon tia till Tony nu kanske..?

  • emzemz

    Gillar Annika mycket, med henne kan man nog sällan ha det tråkigt

    Äh, en tia kunde de väl ha bjudit på..

  • emzemz

    Tobias aka Ådern? Nää.. han är väl hur mysig som helst.. *hihi*

    Gah! Skrattet avslöjade honom!!

  • emzemz

    Anna hade nog de flesta karlar svårt att hålla tassarna ifrån, vilken kropp! Och hon hade ju "just" fått barn dessutom.. Morr, tänk om man själv fick tillbaka en fin kropp efter förlossning som hon..

  • emzemz

    Fniss! Min blev ju inte snyggast heller av att jag bakade chokladmuffins i tid och otid just efter grav, gick ju ner med hjälp av amningen men det höll ju inte i sig hela tiden. Plötsligt så hade jag gått upp igen! Inte lika mycket muffins nu kan jag säga.. (nu heter det kladdkaka )

    Tror ni Danny klarar sig till topp tre..? K-P var bara hyfsad ikväll, det återstår att se hur det går för Danny som jag tror kommer att klara det bra. Han har ju dans i grunden.. visst var det salsa han skulle köra?

  • emzemz
    Kaxmaja skrev 2008-03-14 21:00:42 följande:
    Ja som jag tjatat varje fredag så e han MIN!!!
    Haha! You and me both Varannan vecka, delad vårdnad?
  • emzemz

    Alltså, playback är för mig lika kul som att dansa och gå ut på krogen nykter..

  • emzemz

    Vad fina de var.. gillar den låten med mycket!

  • emzemz

    Tycker K-P är urcharmig och vill att han ska vara kvar, men å andra sidan vill jag inte att han ska vara kvar för han är ju inte tillräckligt bra på att dansa..

  • emzemz
    Kaxmaja skrev 2008-03-14 21:25:21 följande:
    Ja de e klart de e så. Jag kan INGENTING om dans men jag e jäkligt bra på att tycka ändå
    Haha! Missade det där inlägget! Du fick mig till skratt, nu ska jag se på Magnus!! Woohoo
Svar på tråden Let`s dance 2008