Gravid?
Jag hade mens som vanligt när jag fick reda på att jag var gravid. Fram till v 9 eller något sånt. Sen hade jag blödningar ett par gånger!
Jag hade mens som vanligt när jag fick reda på att jag var gravid. Fram till v 9 eller något sånt. Sen hade jag blödningar ett par gånger!
Har du tagit ett grav.test?
Ja, den var som vanligt fram till v 9! Jag tog ett gravtest för att jag kände på mig att jag var gravid. Och så rätt jag hade!
Men, jag har även alltid haft oregelbunden mens.
Har du börjat eller slutat med ppiller nyss? Då kan det ju faktiskt hända att mensen blir lite oregelbunden.
Nej, jag åt ppiller och blev gravid men, det kom som en mycket positiv överraskning
Så jag hade inte försökt länge! Och nu är jag gravid igen och det tog sig på ett par försök
Har du försökt att bli gravid? Känner du att du kanske kan vara gravid så tycker jag att du ska köpa ett test på en gång!
Nja, alltså det vet man ju inte. Men, om jag vore du så skulle jag ta ett test med en gång! Jag skulle aldrig kunna hålla mig!
Har du tagit testet? Är jättenyfiken! Hoppas på det bästa