Straff med blöjor
Hittar bara ett ord.....VIDRIGT!
Hittar bara ett ord.....VIDRIGT!
I min värld är det där en form av psykisk barnmisshandel. Vidrigt!
Känns sadistiskt och förnedrande att straffa sitt barn på det viset!
Det var väl för fan det jävligaste jag hört!!!!!!!!
hur kan man göra så mot ett barn, nog fins det andra sätt att uppfpstra ett barn på. näst intill barnmisshandel tycker jag!
jag måste erkänna att jag sagt de till min lillebror ibland, typ när vi skulle åka pulka sa jag "du har vell blöja på dej nu va" men vi har bara skrattat åt de och han har sagt likadant till mej. så det kan ju va på så många olika sätt. han e 4 år
jag e inget barn utan 24 år..
Barnmisshandel är inte enbart fysiskt och hade jag sett att en mamma gjorde så här mot sitt barn så hade jag direkt frågat henne vad fan hon sysslar med. Detta ÄR MISSHANDEL på högsta nivå och jag känner att jag kokar inuti.
Du som är väninna. SÄG TILL HENNE att detta är fel och det kan skada barnets självkänsla.
Tryck på henne en blöja och fråga om det känns bra. Jäkla i******ot, fy fan rent utsagt. Stackars barn att bo med en sådan psykiskt störd människa. AGERA.Annars är du lika skyldig, fram med ryggraden och gör något för barnet kan det säkert inte.
I sanningens namn så hade jag förmodligen gjort något sådant själv. Nejdå men jag hade blivit riktigt förbannad och sagt till henne vad jag tyckte om den misshandel som hon utsätter sitt barn för. Ge henne en broschyr från rädda barnen och påpeka att detta är misshandel.
Vad gjorde du när du såg det igentligen?