Heath Ledger död
Tänk att få reda på att en familjemedlem eller vän har dött, genom tidningarna. Usch!
Tänk att få reda på att en familjemedlem eller vän har dött, genom tidningarna. Usch!
Aftonbladet säger att han ska obduceras imorgon. Vet inte om det är sant, men det lär de ju säkert göra nån gång iaf.
Jag tycker att det hemska är hur media har skött det. Tex var ju föräldrarna i Australien där de bor, och Michelle ska ju tydligen vara/ha varit i Sverige. Jag förstår inte hur de skulle ha hunnit få reda på det själva på ett lite mer "finkänsligt" sätt (eller ja, finkänsligt är väl kanske inte rätt ord), media hade ju ute nyheten DIREKT liksom!
Fy fan, tänk att sitta hemma i lugn och ro och plötsligt läsa att sin son har dött! Och tänkt att se filmen när de bär ut hans kropp på bår med alla hundratals paparazzifotografer och filmare där.
Enligt Aftonbladet åker Michelle till New York nu (vilket verkligen inte är konstigt).
Jag läste nånstans, som jag inte minns, att massören hade ringt till MKO för att kolla vad hon skulle göra. MKO hade ringt några väktare som skulle komma, men sen fick de ringa ambulansen i alla fall, och då var han död.
Hushållerskan hade tydligen kollat till honom vid 13-tiden och då låg han och sov, och massören hade kommit vid typ 14:45, men eftersom han inte vaknade så började han/hon fixa i ordning britsen (eller vad heter det man ligger på) istället.
Han hade inga illegala droger iaf, vad jag förstår.
Aftonbladet har skrivit om det, de har tmz.com som källa: www.aftonbladet.se/nyheter/article1690290.ab
Någon som har missat detta?
Känns ännu mer tragiskt nu.
Idag ska väl resultatet från obduktionen komma.
Jag har läst lite teorier på internet och det är en hel del som tror att MKO kanske var närvarande och att de mörklägger det. Att det var därför de skulle ringa hennes livvakter innan ambulansen, för att de skulle komma och städa bort allt illegalt, och att massören kanske inte var massör utan kanske deras dealer.