Ont under fötterna?!
Nån mer som har ont under fötterna på mornarna? Gör så ont att jag knappt kan gå, släpper dock under dagen. Tycker inte att jag ser så svullen ut på fötterna så jag undrar vad detta kan bero på. Nån mer som har så? Är i v 29..
Nån mer som har ont under fötterna på mornarna? Gör så ont att jag knappt kan gå, släpper dock under dagen. Tycker inte att jag ser så svullen ut på fötterna så jag undrar vad detta kan bero på. Nån mer som har så? Är i v 29..
Hej!
Jag har också ont i fötterna, fast typ hela tiden. Ibland känns det som om de ska ta död på mig!! Pratade med sjukgymnasten om detta i samband med min foglossning och hon sa att det va som foglossning under fötterna också om man ska uttrycka det så att det också mjuknade under fotsulorna. Det är ganska jobbigt att ha konstant ont i fötterna när man går till å från jobb + hela tiden på jobbet! hoppas det blir bättre för dig !
Jag fade också ont under och i fötterna mot slutet...samlade massa vatten och fick höra att det kunde vara på grund av det...Hade även carpaltunnelsyndrom i händerna och min läkare sa att det fick jag för att jag blev så svullen av "vattnet".
samma här,hade så sjukt ont i fötterna i fredags och det satt i undet hela helgen...har fortfarande ont efter att ha jobbat idag men jag går ganska mycket ...men det e inte kul :|
Åh, en krämpa till som jag glömt från förra gången...hade så jävla ont under fotsulorna på morgonen att jag var tvungen att profylaxandas för att ta mig till badrummet typ. Sen blev det bättre under dagen. Tänkte själv att det var vätska men det är sant att man faktiskt löser upp ledbanden i fötterna också. Bli inte förvånad om du är ett skonummer större resten av livet! Det onda i fötterna satt tyvärr kvar ett tag efter att sonen kommit ut också men det blev bättre i alla fall. Denna gång har det peppar, peppar inte dykt upp, ännu i alla fall, är i vecka 31 nu. Har aldrig hört nån som haft nåt tips på bot mot det... Håll ut!
Prova med stödstrumpor! Inte så jättekul nu när det börjar bli varm men kan hjälpa
Har också ont under fötterna men bara om jag gått en promenad tex, då känns det som jag skulle ha sprungit maraton, känns nästan som jag skulle blivit plattfotad. Är absolut inte svullen eller liknande...
har ni ont på morgonen? Jag har så ont i fötterna på kvällen att jag kan kräkas..
Om man gått en liten stund eller stått på hårt underlag i 5 minuter så värker det under och i hela fötterna..
För mig beror det nog mest på att fötterna är svullna samt att jag sätter ner benen annorlunda pga foglossning..
Ni som har ont på morgonen, testa att lägga en kudde under madrassen i fotändan så fötterna ligger aningens högre, värt att pröva kanske?
Hade gott // Lisa!!
Jag har också ont under fötterna - som fram i trampdynan framför tårna. Antar också att det är sammankopplat med fogarna. Elände :(