Växjömamma1976 skrev 2008-06-30 09:14:38 följande:
vi får väl höra med de andra också vad som passar bäst! Kan kolla med Twinsen vad hon säger, för hon är ju verkligen en partypingla!
Slutet av juli passar nog mig bäst också...jobbar v. 29-30..
Amalthea skrev 2008-06-29 22:56:25 följande:
Hej, jag bara tänkte titta in och säga hej, är från växjö, dock barnlös..men Hej iaf! :)
Hejhej!
loveliva skrev 2008-06-29 19:46:16 följande:
Gucci- Vi hade gärna lekt, men i morgon ska jag träffa min barndomskompis. På tisdag skulle vi kunna, men då skulle ni till Tingsryd och bada. Och jag tror jag hoppar över det ensam med 3 barn Little- Kul att Anton börja gilla välling & gröt Hilda älskar banangröten!!! Gapar JÄTTESTORT Cia- Så ni vågade bjuda hem svärmor igen Hoppas det blir trevligare denna gången!
Ja det är helt underbart att han äter!!
Har inte ammat sedan igårmorse...
Innan åt han 180ml!! välling OCH inte kräktes han heller!
Madicken
Tack för bilderna!.. våren 2007?
Le Mom
Vi är nog rätt mkt hemma i kommunen i sommar, blir bara lite dagsutflykter, kanske någon övernattning hos svärmor på Öland..så vi kan säkert träffas!
Gucci
Så tokigt med husvagnen! Modigt av dig att ändå snirkla dig förbi med hästtransporten, hade inte jag vågat
Tingsryd Äventysbad har jag aldrig varit på men vi har pratat om det, ska vara ganska ampassat för små barn har jag förstått.