• Alyssa

    Tråden för oss äggdonatorer 5

    Åh, jag sitter nu och försöker få tag på akademiska. Kvinnan som fick mina ägg borde ha fött nu och det jag vill gärna veta nu. Undrar om man får veta vad det är för kön på barnet?

  • Alyssa

    Är det någon som donerat på Akademiska och har fler nr till dom än det som står på hemsidan? Fick nr förut men jag har slarvat bort de.

  • Alyssa

    Ok, ja jag förstår om man inte får veta kön på barnet. Blir nog lite för mycket info. Ja jag hoppas verkligen att allt gått bra för min mottagare också man vet ju aldrig vad som kan hända. Hoppas det går hela vägen för din med!

  • Alyssa

    Jag fick tag på dom igår, de har inte fött än Men jag har ju räknat ut från att jag fick grav besked så är hon nog beräknad i aug/sept så det är inte långt kvar.

  • Alyssa
    lillasnurre skrev 2008-08-19 10:28:17 följande:
    Hej! Jag vill bara berätta att "min barnmorska" huddinge sjukhus ringde häromdagen och den kvinna som fått mina 8 ägg hade nu ett litet embryo i magen. De hade sett hjärtat slå på VUL. De hade dessutom fått två fina ägg till frysen! Jag är så glad för dem!!! Ville bara dela med mig av min glädje! Kram på er! // E
    Vad kul!!! Jag förstår din glädje! Det är en underbar känsla, hoppas att det går vägen för din mottagare.
Svar på tråden Tråden för oss äggdonatorer 5