Inlägg från: cassandra86 |Visa alla inlägg
  • cassandra86

    Rosa flytningar=(

    Jag hade likadant denna graviditeten. Och jag är i vecka 36 nu=) Var helt säker på att det skulle vara missfall men icke!
    Graviditeten innan denna slutade i missfall och då övergick flytningarna till en riktig blödning efter bara några timmar!
    Lycka till!

  • cassandra86

    Det här med oro känner jag igen. Jag fick rosa flytningar och ganska mycket på söndagen kommer jag ihåg och hade fortfarande under måndagen men sedan förvann dem. Vart på en undersökning på onsdagen där man såg hjärtat slå. Helt otroligt.
    OM det skulle vara ett missfall hade det mest största sannolikhet börjat blöda mycket nu och gjort ont. Iaf vad jag har för erfarenheter. Att ha lite missfärgade flytnignar är helt normalt. Det finns ju dem som tom blöder mer än en mens och det fortfarande är normalt.

    Det kommer gå super! O ring till gyn eller till en barnmorska och berätta din oro så kanske dem kan göra ett ultraljud på dej! Det lugnar en en hel del!

Svar på tråden Rosa flytningar=(