• Line80

    Vi som shoppar danska barnkläder Del 10

    en fåga till er experter... vilken butik är det som ligger på Flemminggatan i Sthlm? Orkar inte gå igenom alla shoppar men är säker på att någon här har koll

  • Line80
    FL Lisa skrev 2008-06-09 08:57:41 följande:
    vildänglar ligger på fleminggatan 60
    tusen tack!
  • Line80
    Duntoffla skrev 2008-06-09 09:14:38 följande:
    Tjolla- lite saker du väntar hem då! Ser att du tagit igen det du missat på att du städade i helgen.Line- Vildänglar är en jättemysig butik och supertrevlig personal. (vilket påminner mig om att jag måste dit snart och reklamera min Katvig...)Jojoa- skönt med sovmorgon!Butte- Lycka till på visningen!Lisa- ska du till Vildänglar på onsdag kväll?
    låter bra me trevlig personal.. fick en present som va från en butik på flemming.. måste va den.. men har inget kvitto och vill byta.. tror du det går bra?
  • Line80

    ni som varit på vildänglar.. vart ligger den butiken? hittar inte nr.60 på flemmingg. ligger det nära drömskor tex?

  • Line80

    är det ingen som varit på butiken vildänglar? puffar för min fråga nån sida bakåt 

  • Line80
    Duntoffla skrev 2008-06-09 15:51:57 följande:
    God eftermiddag Pölsekärringar!Vad händer här då? Min träning idag gick sådär med ett relatitvt ovilligt barn. En halvtimme på Minisats sen fick mamma vackert byta om. Fick förfrågning om N´s Småfolkströja han hade idag. Den superfina med gröna grodor. Ängeln- vad fin Skrutt blev i den gula med aporna! Skitfin!Lina- Den där gul/rosa plastisock är så himla härlig! Thea kommer blir superfin i den!Tjolla- äh, om sambon har sett Milo i rosa tröjan med elefanter på måste ju den gula vara lättare Nötskrikan- Fina tjejen i Småfolk och Katvig. Och kom in och skriv lite vettja Butte- Vad kul att huset var fint och att ägarna accepterade ert bud. Skynda nu att skriva kontrakt. Blir kul att se bilder så småningom.Lollypop- Fina fynd och fina Molo-barn i gårdagens outfit!Line- Vildänglar ligger förbi Västermalmsgallerian och uppåt liksom. En liten butik på samma sida som gallerian.
    åh där va du.. tackar för svar.. ska jag gå långt upp förbi Drömskor vet du det? tänkte om jag skulle hinna förbi där på lunchen nån dag denna vecka nämligen..
  • Line80
    Duntoffla skrev 2008-06-09 16:05:35 följande:
    Dyrt och farligt Men de är ju så fina. Roliga tryck och de syns verkligen
    aha.. men då borde jag väl komma till västermalmsgallerian om jag fortsätter gå då.. får kolla.. drömskor ligger mittemot nr 61 men de va ju ojämna nr där och jag kommer från andra hållet om man säger så.. har ingen koll på vart västermalmsgallerian ligger.. haha.. men det kan ju itne va svårt att missa då..
  • Line80
    Joppis81 skrev 2008-06-10 10:37:07 följande:
    La in en bild på dottern i sina nya 3/4 byxor från kikKid, var ju nån som funderade på storleken såg jag...
    ja är de normala i strl upplever du? va jätte fina kläder!
  • Line80

    har ni möjlighet att gå förbi Matador på söder så har de 30% rabatt i hela butiken. Med undantag för baby björn och nåt mer som jag inte kommer ihåg men alla kläder reas iaf.

Svar på tråden Vi som shoppar danska barnkläder Del 10