-
Den är sååå fin, hoppas din post kommer snartTjollabolla skrev 2008-06-09 12:38:42 följande:ÅÅÅÅ vad fin skrutt i BT! Sitter o väntar på den tröjan just nu.... Ingen post har kommit än *komsi komsi*
-
Tjolla
Fina t-shirts
Får nog också gömma aporna lite, eller använda den när han inte är hemma.
Han lär få världens chock, lila, rosa och gult, BARA tjejfärger
-
Förresten, ni som använder UV dräkter, vad har ni under?
Vi har köpt engångs badblöjor, men det blir ju dyrt, speciellt om det badas några gånger varje dag.
Men visst borde det funka med blöjbad byxor under?
-
Vill ju gärna ha nåt under när han badar i poolen och så, kompisarnas kille bajsade i vår pool i helgen så det vara bara att tömma ur allt vattenTjollabolla skrev 2008-06-09 13:42:12 följande:Jag har inget under när han bara badar här hemma. Tar jag på den för att han ska vara i trädgården o så så har vi vanlig blöja under. PÅ stranden tänkte jag köpa sånna badblöjor.
Ska se om jag får tag på ett par fodrade badbyxor att ha under, har redan förbrukat ett paket engångs blöjor i helgen, 55 kr för 12 st :-0 -
Ha ha, aah, snål smålänning du vetTjollabolla skrev 2008-06-09 13:58:34 följande:ooo va dyrt hihi. Jag tror iofs inte att Milo skulle få för sig att bajsa när han badar men man vet ju aldrig. Imse Vimse har bra badbyxor, dom har vi haft på babysimmet.
Precis som att jag inte handlar annat dyrt till skrutt *host*, men man måste ju spara in nånstans.
Hittade ett par på T, dom blir nog bra under. -
Det blev visst en liten order hos Ellos ist för Småfolk t-shirt
Sista chansningen på bikinis nu, annars får jag vara nöjd med dom jag redan har, hittade även ett par flip flops till mej och ett par adidas sandaler till skrutt.
-
Ah, 6 st har jag nog, är nog en bikini shopaholicjompa skrev 2008-06-09 14:13:20 följande:Oj har du många bikinis? Har ingen jag Badar sällan i Sverige men måste köpa en till i sommar, ungarna vill nog bada.
Nu är det 2 st till på väg hem. -
Kul att han gillade denTjollabolla skrev 2008-06-09 14:24:59 följande:Det gällde väl bara tills igår eller? Kan ha fel!Nu har Milo testat småfolken, ååå vad han gillade den gula. Han sa "OOH" hela tiden och drog i tröjan
Jag hann inte gömma skrutts innan gubben kom hem, "VEM ska ha den här?!!!!!".
Till slut gick han med på att den var ganska fin...men inte till en pojke *asg* -
Tråkigtjojoa75 skrev 2008-06-09 14:41:03 följande:Fin post ni alla fått idag, i bt!! Fick inget idag Men det kommer.. Dax att fortsätta städa! Känner mig så himla flitig idag!
Bättre lycka imorgon då kanske.
Huaaa, du, kom hit och var lite flitig här också, ser ut som sju svåra år. -
jojoa75 skrev 2008-06-09 15:09:31 följande:Wiiiieee...Måste berätta!! Vann en säljtävling, presentkort på designonline.se Jättekul!Så nu har jag klickat hem en svartgrå pappelina matta!Ooooh, grattis
Vilket fint pris, lööööve pappelina mattor, har 2 st men är sugen på några till, har hittat en som skulle passa perfekt till skrutts blivande rum.