Hur lång tid ska det ta o sälja hus?
Nervös, nu har vi haft 2 visningar och har bara 1 bud.... Usch, tänk om inte huset blir sålt? Budet som är lagt är för lågt. Måste man godta budet om ingen annan budar?
Nervös, nu har vi haft 2 visningar och har bara 1 bud.... Usch, tänk om inte huset blir sålt? Budet som är lagt är för lågt. Måste man godta budet om ingen annan budar?
Vi hade första visningen i helgen och den andra visningen igår. KÄnner mig lite stressad då vi verkligen behöver bli av med huset.
Det har sammanlagt varit runt 12 familjer och tittat, några riktigt intresserade men varför budar dom inte?
Ne vi måste försöka sälja det omgående. Kan inte vänta tills i höst om vi inte måste förstås . Vet faktiskt inte varför folk tvekar. Är ett gulligt litet hus, helt nyrenoverat och inte särskilt dyrt heller.
Ne vet att jag är stressad. Men jag vill att det ska gå fort .
Får försöka ha lite is i magen, men är ju såååå nervös...
Mäklarn trodde det skulle gå väldigt snabbt att bli av med vårt hus.
Allmänna visningar har man väl alltid när man säljer boende. Vi har haft 2 stycken.
Ne alla är inte lika duktiga som jag och har lånelöfte med mig till visningen .
Det har iallafall kommit in 2 bud nu. Det går sakta men säkert framåt.
Nu 3 bud
Ligger i mitten av sverigen, södermanland. Är ett litet ombyggt fritidshus. Prisklass 800000 kr.
dom ligger numera 50000 kr under utsatt pris.