Inlägg från: norsiie |Visa alla inlägg
  • norsiie

    gravida i vänersborg och trollhättan?? el uddevalla

    Gravid i Uddevalla! =)

  • norsiie
    Svar på #125
    KvillesHopp skrev 2008-09-13 18:37:05 följande:
    hej grattis såg att du är ny in flyttat.. vilken vecka är du i ?  kram
    Jag är i vecka 27. =) önskar att jag kunde vara i 37 eller gärna att tiden kunde gå LIIIIITE snabbare! =P
  • norsiie
    Svar på #127
    KvillesHopp skrev 2008-09-14 12:39:25 följande:
    ja men då är vi ju nästan lika långt gångna..  :) när är du beräknad?  hahha ja så känner jag med vill att hon ska komma i dag gärna i går :) vart i uddevalla bor ni?
    Jag är beräknad 15/12! =) Längtar så!
    Jaa, jag tycker att tiden fram tills nu har gått ganska snabbt iof. Men det känns så fruktansvärt långt bort! Vi bor på oerhört glammiga Tureborg (letar efter annat tål att sägas!!). hehe. Du då? Beräknad å bor? =)
  • norsiie
    Svar på #129
    KvillesHopp skrev 2008-09-16 18:50:38 följande:
    hej,ja men vist det kan jag hålla med om att fram till nu så har det gått fort men alla säger att nu kommer tiden gå sagta.åå tureborg ja där har jag med bot :) okej leter ni hus eller läg?  okej 15 dec är det inte lucia då eller har jag fel ?  mysigt med ett lusse barn. själv ska jag ha 5 dec och vi bor mitt i stan över fonus vid biljard och videoöppet-
    Hehehe.. då förstår du varför vi letar annat! =P
    Vi letar både lägenhet och mindre hus..
    Lucia är 13 december så det är ju en möjlighet att bebis kommer då! Jag älskar julen som den är å i år kommer den ju bli väldigt speciell.. =P
  • norsiie
    Svar på #131
    KvillesHopp skrev 2008-09-21 09:49:55 följande:
    hej ja då förstår jag :) hur går letandet då? hittar ni något vi har planerat att köpa hus om något år eller så. hoppas på att priserna går ner.ja absolut kommer bli en spec jul i år :)  längtar såå . gud är bara 10 veckor kvar för mig nu gud tiden går fort..hur gammla är ni?
    Letandet går sådär.. vi vill bort från våran lägenhet vi har nu bara.. och från området, annars är vi inte såååå kräsna. men man vill ju inte byta ner sig lixom..

    Ja jag har 12 veckor kvar ungefär.. =P
    10 veckor då får du tänka ett sommarlov, och de gick ju alltid så fort! ;)

    Vi är 21 och ni?
  • norsiie
    Svar på #133
    KvillesHopp skrev 2008-09-21 19:40:56 följande:
    nej man vill ju hitta något som man känner att här kan vi bo..  är det erat första barn eller?gud vi ska ju ha nästan samtidigt det är roligt :)  går du hos bm uppe på dalaberg eller?hahh ja ett sommarlov sedan är det klart. mendetta är ett segt sommarlov inte ett sådant där roligt :) jag är 22 och min gubbe är 28
    Ja men precis. Jag behöver komma bort från backarna.. Men bebis hinner ju komma innan vi har flyttat så för mina foglossningar så spelar det ingen roll längre.. Skulle iof vara gott att slippa dra vagnen hit upp..
    japp det är vårat första =)
    Jaa det är jätte kul =) Men det känns för långt bort..=(
    jaa, alla går väl uppe på dalaberg? eller?
    Ja, jag har nästan bara ett sommarlov kvar.. går in i vecka 29 på tisdag såå.. snart bara 11 veckor kvar! =D
  • norsiie
    Svar på #134

    Min son å ja skrev 2008-09-21 19:45:38 följande:
    Uddevallabo med snart 2 barn å ensamstående.. är i vecka 34.
    grattis.. hur går det då? ensamstående menar jag. Är det samma papap till båda? Ursäkta om jag frågar olämpligt..
  • norsiie
    Svar på #139

    Min son å ja skrev 2008-09-23 19:39:59 följande:
    Hej.. Jo det går allt bra.. Man får va positiv.. Hehe.. Nä det e inte samma pappa. Men det löser sig nog ändå.. hmm.. Finns bara rötna killar känner ja..
    Jag skulle ha jätte svårt för att klara detta själv.. Väldigt glad att jag har sebastian, så respekt till dig att vara mamma och gravid på egen hand! Jag känner igen den känslan, men nu ska jag vara klyschig "man får kyssa många grodor för at hitta prinsen!" =P
  • norsiie
    Svar på #141
    KvillesHopp skrev 2008-09-24 21:22:34 följande:
    men har ni hittat något nytt eller ni leta bara va?? ajjj har du foglossning har hört att det ska va väldigt jobbigt, du går med sådant där bälte med eller? ja alla är ju sammlade där uppe nu tyvär kändes mycket bättre när det var nere på dagson närmare. :)  latttt som man är. vet ni vad det är som gömmer sig där inne eller?
    nää vi letar fortfarande.. vi vill ju flytta såå.. Jo det gör ont.. men med bältet så är det mycket bättre faktiskt! =)
    Joo.. jag tyckte också det var bättre.. plus att man slapp trappor! =( hahah
    Nää vi vet inte.. vi valde att inte ta reda på det.. =) Vet ni?
  • norsiie
    Svar på #143
    KvillesHopp skrev 2008-09-25 17:36:36 följande:
    ja det kan jag förstå att ni vill flytta :)  vart på ture bor ni? vad skönt att det blir bättre med bältet, fan för att gå runt och ha ont... ja vi vet vad som gömmer sig där inne. var allt för nyfiken. och sedan kände vi att det skulle underlätta för pojken här hemma och även vad man ska köpa m.m  vi ska ha en liten flicka :) 
    vi bor högst upp.. 24an.. =( Ja men bältet hjälper i höften, inte i ursäkta språket "muttbenet" haha..Ååh vad roligt.. det har kommit så mycket pojkar nu så kula att det kommer en flicka! =)
  • norsiie

    Trollhättan:
    Catrin 24 år väntar mitt andra barn
    Elisabeth 30 år väntar vårt andra barn

    Vänersborg:
    Esa (Therese) 29 år, väntar första barnet

    Uddevalla:
    Nora 21 år, väntar första barnet

  • norsiie

    Trollhättan:
    Catrin 24 år väntar mitt andra barn BF 21 Oktober
    Elisabeth 30 år väntar vårt andra barn

    Vänersborg:
    Esa (Therese) 29 år, väntar första barnet, BF 25 Februari
    KayScarpetta (Frida) 27 år, väntar första barnet, BF 5 maj
    Fry (Tanja) 28 år,väntar 3:e barnet, 31 januari

    Uddevalla:
    Nora 21 år, väntar första barnet BF 15 december
    Therese, 26 år väntar första bebben, BF 27 februari
    Min son å ja, Väntar mitt andra barn. BF 8:e November
    kvilleshopp väntar första barnet. BF 5 december

    Vargön:
    Koocachoo, 30 år, väntar mitt andra barn, BF 1 December

  • norsiie
    Svar på #173
    bubblan79 skrev 2008-09-30 19:40:32 följande:
    hej gud va kul med en tråd från mina trakter.. jag är dock inte gravid än men hoppas inte det dröjer så mycke längre till.. sparar tråden iaf.
    Lycka till och ha så kul! ;)
Svar på tråden gravida i vänersborg och trollhättan?? el uddevalla