Inlägg från: Justin |Visa alla inlägg
  • Justin

    Har era barn trosor/kalsonger under sovkläder?

    Thaleia skrev 2008-08-28 19:23:13 följande:
    Rätt kul att läsa allas svar för för mig har det varit självklart att barnen ska ha underkläder även under pyjamasen! Precis som jag själv också har.
    Rätt självklart i vår familj att våra söner har kalsongerna på under pyjamasen - de är lätta att tvätta - och de har alla "sova över-kilar" vi haft som gäster också alltid haft
  • Justin

    När jag var liten sa mamma att jag och min bror skulle ha kalsongerna på under pyjamasen och det hade också alla andra grabbar som sov över hos oss. En gång provade jag ligga i pyjamas utan kalsonger och då upplevde jag bara det där fenomenet att snoppen liksom dinglade löst hel tiden. 

  • Justin

    Ja, snoppen känns mycket i vägen redan när man är 10-11 och då känns det skönare om man får ha kalsongerna på

Svar på tråden Har era barn trosor/kalsonger under sovkläder?