Viktväktarvänner
Dagens resultat: -0,6 kg! Jag är under 100-strecket!!!
Dagens resultat: -0,6 kg! Jag är under 100-strecket!!!
Man äter ju lite mer om man ammar för att man inte ska gå ner i vikt så fort då Och 0,5 kg per vecka ÄR ju egentligen alldeles lagom, även fast det ibland kan kännas trist med så "lite".
Jag har egentligen vägdag idag, men jag hoppar över det. Har gått upp över ett kg den senaste veckan. Värdelöst, men jag kör ordentligt från och med idag igen!
För mig går det värdelöst. Verkligen värdelöst. Går inte ner alls. Har bara ångest. Och mens, vilket ju inte direkt är en höjdare för vikten. Blä!
Grattis till alla som gått ner!
Points på julafton?! Fast ärligt talat så gillar jag sill, lax och skinka mest på julbordet och det är det ju inte såååååå fasligt mycket points i. Tyvärr älskar jag även choklad...
Fast det stämmer ju faktiskt det där med att "det är inte det du äter mellan jul och nyår som gör dig fet utan det du äter mellan nyår och jul"
Sedan har jag insett att jag bara mår pyton av att vräka i mig, så numer äter jag och njuter tills jag är mätt, sedan slutar jag (för det mesta).
Dagens vägning: -0,9. Är nästan besviken eftersom det är tre veckor sedan jag vägde mnig sist. 0,3 kg/vecka är ju inte mycket att hänga i julgranen!
Hur gick det Fidelis?
4,5 points för en lussebulle?! Det förklarar ju varför vågen pekar uppåt här! *sablar*