Vi som shoppar danska barnkläder del 11
RååSa - Suits... inboxa gääärna.
RååSa - Suits... inboxa gääärna.
Tipsar om att Matador har lagt ut nya Veckans plagg nu! Skynda innan nyhetsbrevet kommer. Det blev 2 fiiina Molo tröjor till lillasyster.
1 o 1 är 3 - Vilken av suitsen är det?
liljan -
Köpte likasamma skidtröjan m prickiga ärmar men sen blev det flowertröjan. Det var också en annorlunda modell som jag inte sett tidigare. Jag önskade sååå att det varit kattröjan m prickiga ärmar iställt. Jag som var så tveksam till kattmönstret i början har nu drabbats av habegär.
1 o 1 - Ja jag gissade att det var den. Jag har den till lillasyster och har tvättat den i ljus 40. Efter 2 tvättar är den fortfarande vit. Vad tråktigt, hoppas det går bra att reklamera!
liljan - Vilken storlek?
Ja flowermönstret är underbart! Storasyster älskar sina såna tights. Färgglada och härliga när det är grå o tråkig november.
1 o 1 är 3 - Var är den köpt? Jag har sett den på rea på flera ställen... om du vill försöka få tag på en ny?
Rååsa Smurfen -
Hugin o Mugin blommor i 92:
www.smatting.se/index.php&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&Itemid=41&category_id=18&product_id=410
(hoppas länken funkar. )
Det tog slut batterier i trådlösa musen när jag var inne tidigare så jag kunde inte svara. Snacka om frustrerande!
Hejsan. :) Hoppar in med en liten Molo-fråga.
Den orange-randiga tröjan m lila kantband och knapp... hur är den i storlek?