Lägg ner "pappagruppen"
Min kommentar är denna:
Låt pappagruppen finnas för de som vill "prata" om allt möjligt (bilar, jakt och datorer, men också pappafrågor). De som inte vill ta del av detta slipper ju faktiskt. Man väljer bara att inte gå in i detta forum. Vi gör aktiva val varje dag, iallafall vi mogna män, vilket även de "omogna" kan må bra av att lära sig. Vad menar jag? Jo, vill man inte kolla runt i pappagruppen så slipper man. Vill man vara i pappagruppen så kan man det.
Resonemanget är, enligt en del tidigare inlägg, ungefär detta:
Jag har Tele2 som operatör och eftersom att det är det bästa för mig här i Skåne så kan man ju lika gärna lägga ner Telia eftersom att det inte är lika bra. För jag tycker det. Så det så.
Köper inte det, helt enkelt. Välj att vara här eller avstå. tycker man att det, av någon anledning, är bättre i andra forum så läs och skriv där istället.
Fast visst är det kul att gnälla lite då och då. Det tycker mitt ex också. =)