Mia - Sanningen om gömda del 2
Vilken tur att det startats up en ny tråd Har ju haft sorg idag sedan den andra stängdes.
Vilken tur att det startats up en ny tråd Har ju haft sorg idag sedan den andra stängdes.
ha ha tänk att man skulle bli kallad småbrud igen lövly:-P
bloggen är uppdaterad och är det bara jag som osar en viss avundsjuka från Monica. Hon skulle allt bra gärna velat vara den där journalisten som grävde fram Mia.
ja är det inte ett förlag där i princip vem som helst kan ge ut böcker.
nej är väll så...
Monica är väldigt noga med att säga att hon är mån om att fortsätta hålla Mia gömd och att hon även i fortsättningen ska kunna sussa gott om natten. Men om inte Osama är farlig så kan väll Mia redan nu sova gott.??
men vilken suuuper bra idé, en sann berättelse om hur vi blev påhoppade av en oerhört proffsig och grävande journalist.
Läste för övrigt på bloggen att MA tycker att de som har småbarn ska ta hand om dom istället för att sitta och skriva på FL för skattemedel. Vilken tur att man är ute i arbetslivet då och att lillan sover...eller??
nej journalistutbildningen har jag inte så mkt övers för. har en kompis som har gått en 1 årig utbildning på folkhögskola. Inte speciellt svårt att bli.
Tror samma som dig Angelx...hennes blogg fick nog raka motsattsen.
Nej egentligen var det väll ingen som heller reagerade på det til en början. Alla historier har ju två sidor. Dock var vi väll många som kände att det fanns de som försökte stoppa upp sin "sanning" i halsen på oss och då blev iallafall jag helt anti. Jag är absolut inget stort fan av Liza Marklund, men har läst Gömda, Asyl och Mias hemlighet och tycker dom är intressanta.
Hon kanske skriver om sitt liv IDAG....nu när barnen är stora osv...vad hon har för relation till sina föräldrar och vänner i sverige.
Mias hemlighet, Mias systrar och Emma, Mias dotter