• Diva

    Teutonia Cosmo 2009

    Åh, en Teutonia tråd, vågar man sticka in en Lambda fråga? Ni som valde Cosmon istället för Lambdan, vad avgjorde ert val. Var på Babyland i dag och är nu i stirt sätts äker på att det blir en Labda istöället. Vad gillade ni mer med Cosmon?

  • Diva

    Ok. Ja vi bor också i Stockholm. Men jag vill ha en vagn med hög höjd också (vi är 180 resp. 195 cm långa :) ), så det blir nog en Lambda för oss i alla fall. De är hemskt fina , alla Teutoniorna, i alla fall :)

  • Diva
    gumtree skrev 2009-03-09 09:22:31 följande:
    Vi kollade lite på Lambdan men gillade inte styret. Kändes som det är ivägen när man ska lyfta in ett barn i vagnen. Vi provade med vår ryggsäck som stand-in för ett barn, och både jag och sambon stötte i styret när vi skulle lyfta in ryggsäcken (som man skulle göra ett lite tyngre barn, inte en nyfödd alltså)
    Ok..värt att testa. Ska kolla det innan jag beställer! Tack för tipset.
Svar på tråden Teutonia Cosmo 2009