Inlägg från: nano |Visa alla inlägg
  • nano

    Vilket är det "värsta" barnprogrammet för dig som vuxen?

    Gillar i allänhet barnprogram (kommer nog aldrig bli vuxen)

    Men nåt jag aldrig gillat och aldrig kommer att göra är vissa av cartoon networks program - "Cow and Chicken", "I are baboon" och "Ed, Edd and Eddie" finns ingen story alls, rösterna är anting så konstiga att man itne hör vad dom säger eller så skär det i öronen och de första två är så stressiga att kolla på.

    Bäst är A-Lindgren kan forfarande sätta mig och njuta när det kommer upp programmen då hon sitter och läser ur en bok med korta sagor. Hon måste ha världens mest underbara röst.

  • nano

    Vad är det för prinsessprogram ni pratar om? Är det "Lilla Prinsessan"? Går på barnkanalen och hon bor med kungen, drottningen, husa, amiral (står alltid i en damm, trädgårdsmästare och nån gubbe till (kommer inte ihåg vad han gör). Hon har en hund och en katt också. Fast det programmet tycker jag är ganska roligt. Hon har attityd utan att vara "dryg" eller överjobbig.

Svar på tråden Vilket är det "värsta" barnprogrammet för dig som vuxen?